Úvod Oleje k mazání řetězů a lišt motorových pil

Oleje k mazání řetězů a lišt motorových pil

1 litr oleje ve volné přírodě může znehodnotit až 1 000 000 litrů vody. Každý litr je důležitý! BIPOL je olej na bázi řepkového oleje, jenž se používá na ztrátové mazání všech druhů lišt a řetězů pil a na mazání mechanických částí dopravníkových pásů. Vyrábí se v různé viskozitě (od 32 až po 2000 mm2/s při 40°C). Oleje řady BIPOL jsou výborně biologicky odbouratelné s perfektními mazacími vlastnostmi. Navíc obsahují antikorozivní, protipěnící a antioxidační aditiva od renomovaných světových výrobců. Ideální výrobek pro užití všude tam, kde dochází ke kontaktu zařízení s okolní přírodou.

BIPOL K

Olej na bázi řepkového oleje se používají na ztrátové mazání pil. Olej BIPOL K má větší viskozitu a proto je vhodný na stacionární pily, harvestory a pro horké letní období.

Detail produktu

BIPOL 40

Olej na bázi řepkového oleje s použítím na ztrátové mazání pil.

Detail produktu

BIPOL 200

Olej BIPOL je univerzální a používá se po celý rok. Slouží k mazání řetězů a lišt motorových pil, stacionárních pil a pro mazání řetězů harvestorů.

Detail produktu

BIPOL 150

Olej na bázi řepkového oleje s použítím na ztrátové mazání pil. Olej BIPOL je univerzální a používá se po celý rok. Olej BIPOL 150 je vyráběný za použití metody foukaných olejů.

Detail produktu

BIPOL 100

Speciálně vyvinutá řada olejů pro ztrátové mazání vyznačující se vysokou výkonností. Jedná se o spojení řepkového oleje za studena lisovaného a nejmodernějších aditiv.

Detail produktu

BIPOL 68

Olej na bázi řepkového oleje s použítím na ztrátové mazání pil. Olej BIPOL je univerzální a používá se po celý rok. Olej BIPOL 68 je vyráběný za použití metody foukaných olejů.

Detail produktu

Oleje k mazání řetězů a lišt motorových pil

Obrázek kategorie Oleje k mazání řetězů a lišt motorových pil

Bod úkapu („Problémový bod“) je místo, kde dochází k největšímu úbytku oleje při mazání řetězu a lišt motorových pil. Důležitým faktorem při tomto jevu je viskozita daného produktu. Nejčastější viskozita na tuzemském trhu je 32mm2/s (měřeno při 40°C) avšak námi doporučované oleje mají viskozitu vyšší než 100 mm2/s.  Čím více viskozní olej je, tím lépe se na daném místě dokáže udržet a tím menší je výsledná spotřeba a opotřebení používaných nástrojů.

Oleje s vyšší viskozitou jsou vyráběny zcela unikátní inovativní technologií, při které se nepoužívají žádné viskozitní modifikátory, jenž snižují jeho biologickou odbouratelnost, ale tzv. metoda výroby foukaných olejů (blown oils).

Srovnání mazivosti rostlinných (či v tomto případě esterových) a mineráních základových olejů.

Čím nižší koeficient tření, tím lépe olej maže. V důsledku této výhody dokáží rostlinné a esterové oleje poskytnout min. 2x lepší mazivost a tím snižují zásadně spotřebu (regulace) až o 40%.

Bipol a závislost na teplotě: